Ankara Diyetisyen | Diyetworks Türkiye | Bahçelievler Diyet

ÇOCUK BESLENME DANIŞMANLIĞI

2-10 yaş aralığında çocuklar sürekli gelişim göstermektedirler. Bu gelişim fizyolojik, psikolojik ve sosyal yönden olabilmektedir. Çocuklarda obezite çok ciddi sıkıntılardan biridir. Kök nedeni ise dengesiz beslenme ve kontrolsüz alınan kilolardır. 

Dengeli beslenme ile, bu yaş grubunda zihinsel ve bedensel gelişim sağlıklı büyümenin bir şekilde sağlanabilir. Çocukların düzgün beslenme alışkanlıkları kazanmaları gelişimlerinin sağlıklı olmasını ve küçük yaştan itibaren bu alışkanlığı edinebilmelerini sağlar.  

Çocuklarda dengeli beslenmeye dikkat edilmediği durumlar boyda uzamama, gelişim bozukluğu, bağışıklık düzeyinin düşük olması, dikkat eksikliği ve benzeri daha birçok sağlık sorunu yaşanabilmektedir.  Bu sebeple çocukların küçük yaştan itibaren doğru beslenme alışkanlığı kazanmaları önemlidir. 

Çocuklara özel beslenme danışmanlığı süreci online veya yüz yüze seanslarla desteklenebilir. 

Dietworks Beslenme Danışmanlığı olarak, sporcunun beslenmesi branşında profesyonel destek sağlanmakta olup, sporcunun branşı, antrenman sıklığı, vücut yağ/kas yapısı ve bireysel alışkanlıkları göz önünde bulundurularak desteklenmektedir. Doğru ve dengeli beslenen bir sporcunun performansının, dayanıklılığının ve dikkat seviyesinin arttığını; hastalık ve sakatlıklara yakalanma oranının düştüğü bilimsel çalışmalar ile ispatlanmıştır.

Spor yaparken sporcunun harcadığı enerjiye, kendi kilosuna ve spor yapma rutinine uygun kaloriyi bilmesi, buna uygun beslenmesi performansını arttıracaktır.

Merkezimizde, sporculara özel beslenme danışmanlığı hizmeti online veya yüz yüze seanslarla desteklenmektedir. 

Open chat
1
Scan the code
Merhaba 👋,
Yardım ister misiniz?