Ankara Diyetisyen | Diyetworks Türkiye | Bahçelievler Diyet

GEBELİK BESLENME DANIŞMANLIĞI

Her zaman olduğu gibi hamilelik döneminde de doğru beslenme büyük önem taşır. Anne karnında büyümeye başlayan bebeğin, sağlıklı olarak dünyaya gelebilmesi için annenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenmesi gerekmektedir. 

Annenin hamilelik süresince aldığı kilolar, bebek ve anne sağlığı için çok önemlidir. Anne adayının hamilelik süresince aldığı kilo, hamilelik öncesindeki vücut ağırlığına bağlıdır. Bu nedenle gebeliğe zayıf başlayan anne adaylarının diğer kadınlara göre daha yüksek miktarda enerji alması gerekmektedir. Gebelik süresince olması gerekenden az kilo alımı anne adayının vücut depolarındaki besinlerin bitmesine bebeğin besin ihtiyacının karşılanamamasına sebep olabilir. Gebelik için belirlenen referans değerlerin üstünde kilo alınması durumunda bebeğin beslenme kalitesi düşebilir. 

Gebelik için belirlenen referans değerlerin altında ağırlık kazanımı, anne adayının vücut depolarının tükenmesine ve bebeğin besin ihtiyaçlarını karşılayamamasına neden olabilir. 

Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için gereken besin grupları ile beslenmek ve referans değer aralığında bir kilo artışı sağlayacağınız bir gebelik dönemi için en az 3 ay önceden profesyonel bir beslenme danışmanlığı hizmeti alınması hem siz hem de bebeğiniz için sağlıklı olacaktır.

Open chat
1
Scan the code
Merhaba 👋,
Yardım ister misiniz?